Kiedy: 26 maja 2023, godz. 12:00 – 14:00
Miejsce: Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie (PKiN i Plac Defilad) – Sala Kopernika
Zarezerwuj
Żyjemy w czasach wymagających dużej odporności psychicznej, elastyczności, wewnętrznej siły, optymizmu, empatii, otwarcia na drugiego człowieka, a jednocześnie umiejętności wartościowania, weryfikacji, posiadania własnego zdania… Sporo tego, nawet jeśli myślimy o dorosłej głowie, a jak ma sobie z tym poradzić dziecko, które dodatkowo mierzy się z odkrywaniem świata – tego zewnętrznego, ale też tego, który kryje się w emocjach i relacjach z drugim człowiekiem…
Czy książka może przyjść z pomocą? Jak może wspierać? Jak pomagać? Kiedy jest najskuteczniejsza?
Wspólnie z ekspertami z zakresu rozwoju dziecka, psychologii i literatury postaramy się odpowiedzieć w jakich okolicznościach książka może pomóc współczesnemu dziecku i czym powinna się charakteryzować.
Dlaczego szkolenie jest dla Ciebie?
🍀Spotkanie na żywo z ekspertami – będziesz uczestniczyć w 2-godzinnej intensywnej dyskusji z cenionymi na rynku ekspertami.
🍀Sesja Q&A – będziesz mieć możliwość przedyskutowania swoich wątpliwości z ekspertami, którzy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.
🍀Praktyczna formuła – wraz z prowadzącymi przeanalizujesz realne przypadki, z którymi mierzą się edukatorzy wykorzystujący pomocową rolę książek w swojej codziennej pracy.
🍀Podnoszenie kwalifikacji – dzięki udziałowi w tym panelu zrobisz pierwszy krok, by zostać specjalistą w wykorzystywaniu pomocowej roli literatury.
🎁 Certyfikaty – każdy uczestnik otrzyma na zakończenie imienny certyfikat.
🎁 Upominki dla uczestników – twój udział gwarantuje Ci odbiór upominku – książki, która ułatwi Ci wprowadzanie w twoich działaniach nowo nabytych standardów.
W panelu wezmą udział:
Joanna Dymna-Oszek – dyrektor Biura Zarządu ING Banku Śląskiego S.A. i prezes Fundacji ING Dzieciom
Związana z ING od 2000 r. Od 2014 roku pełni funkcję dyrektor Biura Zarządu Banku. Bliskie są jej tematy społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. Od 2021 roku jest również prezesem Fundacji ING Dzieciom, w której wcześniej zasiadała w Radzie Fundacji. W latach 2019-2021 była również Członkiem Zarządu Fundacji Sztuki Polskiej ING. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
Iwona Zabielska-Stadnik – Redaktor naczelna „Newsweeka Psychologii”
Absolwentka filozofii humanistycznej i podyplomowych studiów z psychologii biznesu. Specjalizuje się w strategiach komunikacji. Przez wiele lat związana z mediami, pracowała dla „ Businessman Magazine”, „Przekroju”, „Zwierciadła” i „Sensu”. Prowadzi własne wydawnictwo Tamaryn. Współautorka książki „Masz prawa, człowieku”.
Joanna Szulc – dziennikarka, redaktorka, psycholożka
Absolwentka studiów socjologicznych i podyplomowej Psychologii Komunikacji Medialnej. Autorka tekstów i książek z zakresu rozwoju i wychowania dzieci oraz młodzieży. Pisze i redaguje także teksty dla dzieci, w tym treści edukacyjne i bajki terapeutyczne. Dawniej m.in. redaktorka naczelna miesięcznika „Dziecko”, obecnie związana z tytułami prasowymi (m.in. “Świerszczyk”, “Wysokie Obcasy”, “Newsweek Psychologia Dziecka i Nastolatka”), serwisami internetowymi (Szkoła Średnia bez Tajemnic, Świerszczyk.pl, wysokieobcasy.pl), gościnnie występuje w audycjach i podcastach kierowanych do rodziców. Współpracuje z wydawnictwami książkowymi pisząc, redagując i recenzując projekty wydawnicze. W pracy psychologa zajmuje się głównie wyzwaniami rodziców i trudnościami nastolatków, prowadzi sesje indywidualne, warsztaty i zajmuje się psychoedukacją.
Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz – członek Zarządu Krajowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka
Pedagog resocjalizacyjny, specjalista ds PR i CSR, pracuje w Komitecie Ochrony Praw Dziecka od 2002 roku, współpracuje także z innymi organizacjami. Zajmuje się CSRem, fundraisingiem, kontaktami z biznesem, mediami, instytucjami, tworzy akcje społeczne, kampanie, organizuje eventy, i prowadzi strategiczne projekty. Należy do nich Konkurs Świat Przyjazny Dziecku, w ramach którego Kapituła ekspertów ocenia nadesłane każdego roku zabawki, gry, inicjatywy, oraz oczywiście: książki. Konkurs ma długą i piękną historię, jest unikatową inicjatywą mającą już dwadzieścia jeden lat. Kocha dobre książki, psy (szczególnie swoja Aryę), ciekawe projekty i metal – w muzyce i nie tylko:)
Agnieszka Machnicka – współzałożycielka i prezeska fundacji Zaczytani.org, bajkoedukatorka, trenerka.
Kobieta Sukcesu Mazowsza 2019. Od 15 lat zarządza projektami i kieruje zespołami, absolwentka studiów podyplomowych z holistycznego zarządzania kapitałem ludzkim i Studium Integralnego Trenerów Komunikacji opartych na empatii. Studentka Coachingu w Grupie Trop. Certyfikowana trenerka Family Lab Polska. Autorka serii artykułów dla “Newsweek Psychologia”. Mama Stasia. Przeszkoliła setki bajkoedukatorów oraz koordynowała ich pracę. Kreatorka wielu programów społecznych.
Gabriela Dul – przedstawicielka Instytutu Książki
Polonistka, menadżerka kultury, biblioterapeutka; od 7 lat związana z Instytutem Książki, gdzie zainicjowała i realizuje projekty bookstartowe w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” oraz upowszechnia czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów.
Damian Kupczyk – prezes Czepczyński Family Foundation
Prezes Czepczyński Family Foundation, pedagog specjalności resocjalizacji i terapii w edukacji, terapeuta dziecięcy, tutor, psychotraumatoloog, suicydolog, wykładowca akademicki Collegium Humanum.
Nikt tak naturalnie nie potrafi przełożyć ciężkiej książkowej wiedzy na prosty język pełen anegdot z życia wziętych. Ktoś kiedyś powiedział, że gada jak polityk – i coś w tym jest. Niesamowicie oczytany i inteligentny człowiek, który z sercem na dłoni pomoże każdemu, w każdej sytuacji.
Współautor materiałów dydaktycznych do projektów edukacji finansowej ABC-Ekonomii oraz edukacji włączającej ABC-Empatii dla dzieci pomiędzy 5 a 10 rokiem życia. Autor publikacji o tematyce pedagogicznej i psychologicznej, a także materiałów dydaktycznych. Prowadzi szkolenia z zakresu metodyki prowadzenia zajęć w ujęciu wyzwalajaco-terapeutycznym. Prywatnie mąż, ojciec 4 letniej Wiktorii, a z zamiłowania bibliofil.
Martyna Chuderska – dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom
Dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom, lektorka, z radiem związana od dziesięciu lat. Jurorka konkursów dla dzieci i młodzieży, zarówno literackich jak i wokalnych. Prowadzi pokazy filmowe i spotkania autorskie. Zakochana w teatrze, zaczytana w literaturze dziecięcej. Uważa, że doba jest zdecydowanie za krótka, bo gdyby było inaczej, mogłoby być tak jak w Dolinie Muminków: „Można leżeć na moście i patrzeć, jak przepływa pod nim woda. Albo biegać i brodzić w czerwonych botach po mokradłach. Albo zwinąć się w kłębek i przysłuchiwać się, jak deszcz pada na dach. Bardzo jest łatwo miło spędzać czas”
Roksana Jędrzejewska-Wróbel – autorka książek oraz tekstów do podręczników i bajek terapeutycznych.
Jest laureatką wielu nagród, m.in. Nagrody Edukacja i Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Otrzymała brązowy medal Gloria Artis. Jest członkiem Polskiej Sekcji IBBY i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.
Panel poprowadzi:
Agnieszka Karp-Szymańska – prezes Grupy Czas Dzieci, dyrektor Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki.
Specjalistka UX Designer z zakresu badania potrzeb i projektowania doświadczeń (również w dziale kultury); z wykształcenia filolożka polska. Pracuje jako animatorka kultury; związana z branżą internetową, marketingiem i promocją. Twórczyni i współwłaścicielka portalu CzasDzieci.pl, założycielka i członkini zarządu Fundacji Czas Dzieci, dyrektorka Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej „Ojce i Dziatki”, inicjatorka licznych akcji i projektów, ekspertka, konsultantka merytoryczna i członkini kapituł konkursowych.
Wydarzenie zorganizowane we współpracy z Fundacją ING Dzieciom.
Partnerem merytorycznym jest Newsweek Psychologia Dziecka.