Odczytanie potrzeb dzieci i młodzieży – NGO w dialogu na rzecz edukacji. Panel dyskusyjny dla edukatorów, bibliotekarzy i rodziców

Kiedy: 21 września 2023, godz. 16:00 – 18:00
Miejsce: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Sala Kinowa, poziom -1; pl. Teatralny 1

Zarezerwuj


FUNDACJA CZAS DZIECI oraz FUNDACJA ING DZIECIOM
zapraszają na wyjątkowe wydarzenie.

21 września o g. 16:00, w Lublinie (Centrum Spotkania Kultur) podczas Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki odbędzie się panel dyskusyjny: „Odczytanie potrzeb dzieci i młodzieży – NGO w dialogu na rzecz edukacji”.

Bezpłatne wydarzenie dedykowane jest przedstawicielom fundacji i stowarzyszeń, edukatorom, bibliotekarzom, rodzicom i wszystkim tym, którzy czują się odpowiedzialni za przyszłość naszą i naszych dzieci.


Rozwój dzieci i młodzieży jest naszym wspólnym celem. Ich bezpieczeństwo, dobrostan emocjonalny, warunki do wszechstronnego i indywidualnego rozwoju można zagwarantować jedynie przez stabilne, wspierające i współpracujące środowisko.

Niezwykle ważne role: rodziny i szkoły wspierają organizacje NGO, bo rodzice i edukatorzy też potrzebują wsparcia, a razem można o wiele więcej.

Fundacja Czas Dzieci od przeszło 10 lat realizuje działania promocyjne i edukacyjne oparte m.in. o literaturę i sztukę.

Tym razem, w partnerstwie z Fundacją ING Dzieciom do dialogu zaprasza tych, których działania budzą od lat uznanie i szacunek, a jednocześnie są nieustannie otwarci na aktualne potrzeby zmieniającego się świata.

Panel dyskusyjny dla rodziców i edukatorów: „Odczytanie potrzeb dzieci i młodzieży – NGO w dialogu na rzecz edukacji” – świadomie stanowi część Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – bo w przekonaniu organizatorów festiwale powinny być miejscem inspiracji, wymiany myśli i powstawania idei. Powinny być miejscem spotkań i początkiem działań, które zmieniają otaczający świat.

Dlaczego szkolenie jest dla Ciebie?

🍀 Spotkanie na żywo z ekspertami – będziesz uczestniczyć w 2-godzinnej intensywnej dyskusji z cenionymi na rynku ekspertami.
🍀 Sesja Q&A – będziesz mieć możliwość przedyskutowania swoich wątpliwości z ekspertami, którzy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.
🍀 Praktyczna formuła – wraz z prowadzącymi przeanalizujesz realne przypadki, z którymi mierzą się edukatorzy, nauczyciele i rodzice
🍀 Podnoszenie kwalifikacji – dzięki udziałowi w tym panelu zrobisz pierwszy krok, by rozwijać swój projekt

🎁 Certyfikaty – każdy uczestnik otrzyma na zakończenie imienny certyfikat.
🎁 Wydarzenie artystyczne – bezpośrednio po panelu, zapraszamy państwa do udziału w wernisażu wystawy łączącej pokolenia połączonym z oprowadzaniem kuratorskim i widowiskiem multimedialno-muzycznym DZIECIAKI. Janusz Stanny. Ilustracje.

W panelu wezmą udział m.in.:

🍀 Aldona Radomska-Paluchowska – Fundacja ING Dzieciom
Edukatorka i trenerka aktywnych metod nauczania. Doradczyni zawodowa i twórczyni programu „Spotkania z Zawodowcami”, czyli spotkań dla młodzieży z naukowcami i ekspertami w krakowskiej księgarni De Revolutionibus. Autorka artykułów na portalu Juniorowo.pl. Budowała z dziećmi dzikie place zabaw i uprawiała ogródki z przedszkolakami. Pracuje w Fundacji ING Dzieciom. W przyszłym roku zadebiutuje jako autorka książek dla dzieci.

🍀 Marta Tomaszewska – Fundacja BNP Paribas
Ekspertka ds. projektów społecznych, Fundacja BNP Paribas. Inicjatorka projektów edukacyjnych i społecznych, zaangażowana w społeczną odpowiedzialność biznesu. Od lat działa w obszarze edukacji i zmiany społecznej, współtworząc projekty, których celem jest wzmacnianie potencjału dzieci i młodzieży, a także ważnych dla nich dorosłych oraz zwiększanie świadomość ważnych społecznie tematów. Doświadczenie w realizacji projektów edukacyjnych zdobywała podczas licznych wolontariatów w czasie studiów pedagogicznych, a także pracując w Fundacji Uniwersytet Dzieci, w której przez kilka lat kierowała pracami zespołu. Zwolenniczka twierdzenia, że nie ma głupich pytań oraz „że kto chce, szuka sposobu”. Prywatnie mama niezależnej 5-latki. Uwielbia odkrywać świat na nowo jej oczami. Wierzy, że otwartość i uczciwość są podstawą każdej relacji.

🍀 Angelika Apanowicz – Fundacja Katalyst Education
Dyplomowana nauczycielka chemii i biologii od dwudziestu lat związana ze szkołami w Warszawie i w Poznaniu. Wykładowca akademicki. Współtwórczyni darmowych wideolekcji z chemii i biologii w projekcie Pi-stacja. Entuzjastka nowych metod nauczania i wykorzystania technologii na przedmiotach ścisłych i przyrodniczych. 

🍀 Katarzyna Humeniuk – Instytut Książki
Absolwentka filologii polskiej, nauczycielka języka polskiego jako obcego, członkini Polskiej Sekcji IBBY oraz sieci EU Read, redaktorka, animatorka kultury, promotorka czytelnictwa w Polsce i zagranicą. Od 2008 roku związana z Instytutem Książki, gdzie zainicjowała i od wielu lat realizuje projekty upowszechniające czytelnictwo w ramach kampanii „Mała książka-wielki człowiek” wśród dzieci i młodzieży w różnych grupach wiekowych oraz ich rodziców i dziadków. Obecnie na stanowisku głównej specjalistki do spraw programowych zarządza projektami realizowanymi przez Instytut Książki, zajmuje się redakcją Wyprawek Czytelniczych przekazywanych dzieciom w ramach projektu oraz innych publikacji – broszur, katalogów i innych druków. Od wielu lat współpracuje z instytucjami promującymi czytelnictwo: fundacją Czas Dzieci, fundacją Burza Mózgów, fundacją Metropolia Dzieci, Krakowskim Biurem Festiwalowym, Międzynarodowym Festiwalem Literatury Dziecięcej – Rabka Festival, firmą Woblink oraz bibliotekami publicznymi. Organizuje spotkania  i wystawy związane z kampanią bookstartową, bierze czynny udział w międzynarodowych wydarzeniach dotyczących promocji czytelnictwa. Interesuje się innowacyjnymi formami promocji kultury, pozyskiwaniem nowych odbiorców, zwłaszcza w kontekście zachodzących zmian społecznych.

🍀 Edmund Kuryluk – Centrum Spotkania Kultur
Bardziej edukator niż nauczyciel – teatrolog, animator kultury, śpiewak, aktor, producent teatralny, reżyser, absolwent studiów doktorskich z zakresu pedagogiki i wreszcie… polonista. Od 17 lat współtworzy i organizuje międzynarodowe festiwale muzyczne i teatralne, konferencje naukowe i seminaria, warsztaty i lekcje z zakresu teatru i muzyki. Jako śpiewak zajmuje się rekonstrukcją muzyki tradycyjnej oraz wykonawstwem muzyki bel canto. Tworzy autorskie programy animacji i kultury.Jako edukator, pracuje z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi oraz seniorami. Prowadzi przez warsztaty dotyczące teatru, muzyki, nauki, animacji społecznej, animacji kulturalnej, pobudzania kreatywności i do działania.

Panel poprowadzi:

🍀 Agnieszka Karp-Szymańska – prezes Grupy Czas Dzieci, dyrektor Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki.
Specjalistka UX Designer z zakresu badania potrzeb i projektowania doświadczeń (również w dziale kultury); z wykształcenia filolożka polska. Pracuje jako animatorka kultury; związana z branżą internetową, marketingiem i promocją. Twórczyni i współwłaścicielka portalu CzasDzieci.pl, założycielka i członkini zarządu Fundacji Czas Dzieci, dyrektorka Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej „Ojce i Dziatki”, inicjatorka licznych akcji i projektów, ekspertka, konsultantka merytoryczna i członkini kapituł konkursowych.

Zarezerwuj: https://ojceidziatki.nakiedy.pl/site/?c[]=6677


Wydarzenie zorganizowane we współpracy z Fundacją ING Dzieciom.

error

Obserwujcie nas i subskrubujcie nasze kanały :)

YouTube
YouTube
Instagram